Meie tülitsemise reeglid:)

Kui kahe inimese vahel on emotsioone, on kirge, sädemeid, siis on kindlasti ka tülisid! Konfliktid on tegelikult iga normalalse, terve suhte tähtis osa, mille abil inimesed kompromisse leiavad ja kodureegleid kujundavad… Lisaks lähendavad lahendatud konfliktid inimesi, seega need on iga suhte tähtsaks osaks! Ma ei usu hästi täiesti tülideta suhetesse :)Aga tihti lõhuvad suureks paisunud tülid abielusid, rääkimata tõelised tülide põhjused kuhjuvad ja kahe inimese koos ehitatud suured unistused varisevad kokku sisuliselt tühistest lahendamata tülidest, mis ajapikku armastuse ja sädemed kustutavad…

Mõtlesin siin meie tülidele aastate vältel ja sain aru, kui palju on muutunud nende tülide iseloom ja eesmärk – kunagi võitlesime “surmani” kellele jääb õigus ja ei pidurdunud ka kõige koledamate väljaütlemiste ees, polnud tähtis, et keegi saab haiget, luges vaid võimuvõitlus… Ajapikku on austus teineteise vastu pannud meid asjadele teise pilguga vaatama meie tülid on muutunud konstruktiivsemaks. Muidugi me karjume ja ütleme sõnu, mida hiljem kahetseme, aga ikkagi püüame hoida aastate ja kogemuste kujundatud reegleid ja need on suureks muutuseks. Mis reeglid need siis on?

  1. Räägi asjast! Ma mõtlen sõna otseses mõttes – sellest konkreetsest asjast, miks te praegu tülitsete. Siin ei ole kohased manipulatsioonid, süütundele rõhumised, ega ka mingid muud “võtted”. Lihtsalt räägi normaalselt, täiskasvanulikult oma kalli inimesega… Püüa mõelda konkreetsetele põhjustele ja arutage just neid, ainult nii saate need lahendatud. Kui hakkate tülitsema stiilis “liblikas aasal- oo, lilleke….oo, veel üks lilleke” ja ühele “lillekesele” keskenduda ei suuda, siis hakkate ringiratast muudkui igasugu “lillekesi” korjama….siis kujuneb sellest tülist mõttetult suur draama, mis eskaleerub lõpuks uskumatute mastaapideni! Ärge laske sel juhtuda ja pidage meeles, et armastate teineteist ja teie tüli eesmärk on asjad selgeks rääkida, ära parandada ja ära leppida!
  2. Püsi reaalajas! Ja see tähendab, et midagi on praegu valesti või mõnda aega olnud valesti ja 10aastat tagasi juhtunud libastumistel ei ole selle asjaga mitte midagi pistmist! Aeg on möödunud ja te pole enam samad inimesed, kes siis…  Jah, see võib sulle seda vana tüli meenutada, aga kas sa mitte ei andnud seda andeks ja ei ela selle inimesega edasi? Argumendid võiks ikka jääda tänapäeva:)))
  1. Ära sildista! Räägi endast ja oma tunnetest… “Mulle teeb haiget, kui sa…”  või “Mulle ei meeldi, kui sa…” või “Mind vihastas …”. Mitte “ Sa oled debiilik!”  Või “sinusugune idikas võibki aint nii öelda, muidugi!” Või “ sa oled ikka siga, ma imestan, kuidas ma sellisega üldse koos elan!”… Tunnete vahet? Esimesel juhul väljendate oma tundeid ja teil on võimalus asi korda saada, teisel juhul solvate sildistades oma meest/naist… Viimasel juhul ei austa sa sellega ei teda, ega ennast, sest tema on debiilikust siga, kes peab minema ****. – sina oled seega see naine, kes elab debiilikus seaga  ***s… Aga endast lugupidav naine ei ela ju sellisega ja seal? Ta elab oma unistuste printsiga ja unistuste prints omakorda eeldab, et tema kõrval on tegemist unistustenprintsessiga, seega…. Kui sa temaga edasi elada kavatsed, siis lihtsalt mõtle sellele…
  1. Ära mängi “Aga sina!” Mängu! Kui inimene räägib sulle, et talle teeb haiget see, kuidas sa käitusid, siis ära vasta talle “aga sina teed kaa nii” või “vaata, kuidas sa ise eile ütlesid!”. Te ei jõua selle mänguga leppimiseni. Lõppude lõpuks, kui sind eile tema öeldu häiris, siis oleks sa pidanud seda talle ütlema nagu tema sulle praegu ütles! Kui sa seda ei teinud, oli see sinu otsus! Tema otsus aga oli sellest sulle rääkida, sest ta ei taha seda halba emotsiooni endas hoida ja ta tahab sinuga sellest rääkida. Ja pealegi – sinu vastutus on see, mis talle praegu haiget tegi, seega selle eest võiksid lihtsalt vabandada, isegi kui egol on natuke valus:) hiljem võid talle siis öelda, et kuule tead, mul oli eile halb tunne, kui sa nii ütlesid…
  1. Ära usu seebikaid! Lugu sellest, kuidas kirglikult tülitsedes Maria Juan Carlosele kõik sõimusõnad näkku lajatab, virutab talle nii kuis jaksab vastu vahtimist ja viskab sõrmuse sõrmest ning kõnnib uhkelt minema, mispeale Juan Carlos talle järele jookseb, haarab ta oma tugevate käte vahele, surub ta vastu oma mehist rinda ning suudleb kirglikult ja nad lepivad ära ja tuleb ilus muusika – päris elus saadaks iga Juan Carlos sellise Maria sinnasamusesse! Normaalne, endast lugupidav mees ei jookse mitte kunagi sellisele Mariale järgi, sest Maria on just teinud kõik selleks, et Juan’i väärikus jalge alla tallata ja selle väärikuse riismed seda mingil juhul ei lubaks! Seega, ärge käituge nagu need Mariad sealt seebikatest:)))
  1. Mõtle enne kui ütled või teed! Jah! Ka kõige raevukamas vihahoos ära kaota austust inimese vastu, kellega tegelikult tülitsed, et leppida!Nii uskumatu, kui see ka poleks! See on raske, tõsi! Aga just see on tihti abielusid päästev tõde – lihtsalt pea meeles, et need kõige suuremas raevus öeldud sõnad võivad jääda viimasteks! Neid vihahoos antud litakaid vastu vahtimist ei pruugi ta sulle andestada mitte kunagi! Ja see näkku visatud sõrmus ei pruugi enam mitte kunagi su sõrme tagasi jõuda! Mitte KUNAGI! Mõistad? Lihtsalt pea seda meeles, kui midagi suurt ütlema või tegema hakkad – kas see on seda väärt? Kas sa tahad praegu tõesti lõpu teha? Kas oled valmis kaotama kõik, mis teil seljataga ja loobuma kõigest, mis ees võiks oodata? Mida sa siis teed kui sa homme kahetsed ja andestust paluma tuled, aga ta ei suuda seda sulle andeks anda, sest seekord läksid liiale?
  2. Ära sega vahele! Jah! See on meeletult raske, aga äkki sa sõidad tema jutule sisse just hetkel, kus ta tahab oma seisukohta selgitada, et sa teda paremini mõistaksid. Kui sa just sel hetkel vahele segad, võtad sa talt selle võimaluse ja solvad teda, sest tema tahtis äkki sulle just midagi öelda…. See tekitab omakorda temas veelgi negatiivseid tundeid ja tüli saab ebavajalikku hoogu juurde… Võta end kokku ja hinga sügavalt, selle asemel, et vahele segada…
  3. Ja viimane on naistele: ärge kunagi võistelge oma mehega, kummal suuremad munad on! Loodus on meil, naistel, need põhjusega peitu pannud! Pole mõtet oma mehega “mõõtmisi” korraldada. Kui tahad, et sind koheldaks naisena, käitu vastavalt! Pea meeles, et mees on VÕTNUD su endale NAISEKS! Naiseks, mitte konkurendiks!

Austage teineteist ka tülide ajal ja pidage alati meeles, miks te koos olete ja mis teid koos hoiab!

Tsau-pakaa, kirjutame?
Anyta
Minu tegemistel saad rohkem silma peal hoida  Instagramis😉
(Visited 392 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga