Thanksgiving ehk Tänupühad – mis püha see on ja miks me seda tähistame?

Algselt oli Thanksgiving püha, mis tähistas tänu sügisese saagi eest ehk siis inimesed tähistasid seda, et saak oli korjatud ja olid tänulikud, et seda üldse oli. Hiljem muutus see püha rohkem perekeskseks ning tänutunnet võeti justkui laiemas pildis – ehk siis tänulikkus kõige eest, mis meil olemas on.

Loomulikult olen ka mina tänulik oma igapäevase söögilaua eest, kuid see laiem mõte, tähistada tänulikkust kõige eest, mis meil olemas on, tundus mulle kuidagi eriti soe ja tundsin, et tahaksin kaa seda tähistada, mis siis, et meil seda tegelikult ju ei tähistata. Mulle meeldib selle püha mõte ja meeldib see, et ei keskenduta kingitustele või igasugu muude pühade kommertspoolele, vaid see on selline soe, seest tuleva tunde tähistamine!

Minu jaoks on see kuidagi nii südamelähedane ja mul on nii kahju, et selline püha ei ole meil üldse populaarne! Isegi Halloween on Eestis viimastel aastatel populaarsust kogunud, aga Thanksgiving mitte….
Mulle tundub üldse, et meil on populaarsed ainult need pühad, millest saab midagi võtta või millest lihtsalt SAAB MIDAGI – kingitusi, vaba päeva töölt vms…. Miks mei ei tähista püha, kus lihtsalt tänulik olla?
Ja just sellepärast me otsustasimegi, et meie tähistame! Tänutunne kõige selle eest, mis meil olemas on, on koguaeg meie südames ja iga päev oleme tänulikud kõige selle eest, mis meil on – pere, soe kodu, söök laual, käed-jalad….tervis! Aga kord aastas võiks ju seda kõike kuidagi eriliselt tähistada ja sellele kõigele suuremat tähelepanu pöörata kui muidu!? Istuda piduliku laua taha, öelda üksteisele, kuiväga me hindame seda, et meie kallid inimesed meie kõrval on, et oleme üksteisel olemas, et oleme tänulikud selle toetuse eest, mida üksteisele pakume, et oleme tänulikud, et armastame ja oleme koos, et meil on pere…. kui tihti te seda kõike ütlete?
Meie tundsime eelmisel aastal, et tahaksime seda päeva tähistada ja pühendada sellele pühale väärilise tähelepanu ja see oli nii mõnus! Me tõesti tundsime, et meil on nii palju, mille eest tänulikud olla, et tahtsime lihtsalt seda tähistada, kolmekesi, oma kodus – katsime piduliku laua ja tegime päris oma esimese Tänupüha! Ka meie laua peale kuulus traditsiooniliselt lind, kuid meie puhul on selleks kana – tegelikult on sellel väga lihtne seletus – ma lihtsalt ei kannata kalkunit! :)))Tähistasime kolmekesi ja tundsime, et see on üks tohutult tähtis püha! Ja see oli nii hea tunne, et sellel aastal ei jõudnud ära oodatagi, millal juba see päev tuleb ja tänutunne oli sees nii tohutult suur, et pisarad voolasid kui piduliku laua taga istudes oma kõnet pidasin – polnudki mingi eriline kõne, lihtsalt tänasin oma peret, et nad mul olemas on, oma kallist meest selle eest, et ta iga päev tööl vaeva näeb ja peret toidab…. Olen tänulik, et meil on armastus ja säde, mida nii hoolega hoiame, meie pisike printsess, kellega iga koosveedetud päeva eest tänulik olen! Olen tänulik, et oleme üksteisele kolmekesi toeks! Olen tänulik, et minu väike tibu saab uinuda alati emme kaisus, et saan talle pakkuda seda soojust ja armastust ja olla tema kõrval, õpetada talle uusi asju ja mängida ja lollitada temaga! Olen tänulik, et meil on soe pesa, mida nii suure armastusega punume, et oleme terved ja et meil on iga päev maitsev söök laual….. nii palju, mille eest tänulik olla!
Tänutunne on üks meeletult hea ja suur tunne! Mille eest teie tänulikud olete? Kas teie tähistate Tänupüha?
Vaata meie tegemistest rohkem Instagramis😉
Tsau-pakaa, kirjutame?
Anyta
(Visited 163 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga