Babyshower’ i korraldamine

Babyshower on meie kultuuruumis suhteliselt uus nähtus, mis alles mõned aastad tagasi Eestis on hakanud populaarsust koguma. Minu arvates on väga kift mõte – teha oma sõbrannale ilus üllatuspidu, mis on pühendatud tema tulevasele pisikesele beebile:) Seda enam, et vahetult enne sünnitust ning mõned nädalad või isegi kuud pärast väikese ilmakodaniku sündi on värsketel vanematel tihti vähe aega sotsialiseerumiseks ning palju tegemist ja harjumist titaga… See on hea võimalus kutsuda sõbrannad kokku ja korraldada üks meeldejääv päev!
Hiljuti korraldasime kaa oma kallile sõbrannale Babyshoweri ja ausaltöeldes oli see minu jaoks esimene kord! Minu jaoks on see, nüüdseks juba kahe imelise väikese inimese emme, väga kallis ja tahtsin teha kõik endastoleneva, et tema pidu oleks ilus! Mulle on pidulaudade kaunistamised tegelikult ammu juba huvi pakkunud, sest mul on olnud au oma pisikesele printsessile kaks korda juba korraldada ja kaunistada sünnipäevasid (võin teha eraldi postituse kui teile huvi pakub;)) Võtsingi suurima heameelega kaunistuste meisterdamise enda peale:)
Leidsin väga palju mõtteid erinevateks mängudeks ja ka laua kaunistamiseks ning tahan neid teiegagi jagada – loodan, et on abiks:)
Asun siis asja kallale ja toon välja kiftid mõtted lauakaunistusteks ning naljakaid mängude ideid:
1. Täiuslik magusalaud oleks muidugi ilusa “lauaseelikuga” tüllist, aga kahjuks ei olnud mul meie peoprintsessi ehk tulevase emme laua mõõte ja ajanappuse tõttu pidime ka natuke valikuid tegema, seega kahjuks seda valmis ei jõudnud õmmelda, aga tahtsin selle kohe esimese mõttena välja tuua, sest kui teil see aeg olemas on, siis on see iseenesest supppperlahe ja väga ilus lahendus!
2. Meie teemaks oli helesinine ja valge, natuke türkiisi hulka… Seega kõik paberid, lindid, tüllkaunistused ja kõik muu oli nendes toonides. Kõik nõud (taldrikud, topsid) ja noad-kahvlid saime Suhkrukunstist. See on minu arvates parim pood pidude korraldamiseks, sest seal on kõike ja rohkemgi veel kui otsid:)!
3. Tegin lipsukesi – lõikasin tüllist välja ruudukesed ning tõmbasin need keskelt krookesse ja sidusin peenikesest beebisinisest lindist lipsukesed peale. Samuti tegin lihtsaid lipsukesi peenikesest õrnsinisest lindist. Neid lipsukesi kasutasin pea kõgil dekoratsioonidel ja beebiraamatul ning need olid läbivaks, ühendavaks elemendiks.
4. Lipsud läksid peale ka küünaldele – need lipsud tegin laiemast lindist ning õmblesin peale pärlid. Küünaldele sai need mugavalt paigaldada kahepoolse teibiga.
5. Küünlajalgadeks olid meil Martini klaasid, mis olid tagurpidi keeratud ja mille sisse lõikasin ringid üliarmsast helesinisest pakkepaberist ning klaaside “pikkadele jalgadele” läksid samuti liimipüstoli abil külge tüllist lipsukesed:)
6. Martini klaaside kasutusalasid oli tegelikult lausa kaks –  lisaks eelpoolmainitud “küünlajala funktsioonile” olid need veel kommihoidjateks. Täpselt samamoodi kaunistasid klaasijalgu lipsud ja täpselt samamoodi olid klaaside sees ringikujulised paberid, aga seekord olid klaasid õigetpidi:)
7. Jõudiski järg “lipukeste” juurde…. Minu arvates olid tavalised lipukesed meie peoprintsessi ehk tulevase emme jaoks liiga tavalised, seega oli vaja natuke fantaasiat, et väljamõelda, kuidas teha nii, et oleks kohustuslik klassikaline “It’s a boy!” Announcement, aga et see oleks kuidagi eriline ja kift – ja siis tulid mulle meelde kuskil pudipadi poes nähtud tibatillukesed pesulõksud. Tormasin samal õhtu poodi, et neid leida – tuhlasin läbi terve Rocca al Mare, kuid mitte kuskil (nagu ikka, Murphy!) neid loomulikult ei olnud! Pidin siis uuesti ajusid ragistama ja nagu kirsiks tordil kostis ilus naisterahva hääl, mis teatas suurima rahuga: ” Kaubanduskeskuse sulgemiseni on jäänud 15 minutit!” Ja mul ei olnud aega seda homseks jätta!!! Jooksin ruttu Apelsini ja küsisin, kas neil puidust pesulõkse on ja Thank God! Neil oli! Järgmiseks jooksuks oli liimipüstoli otsingud, sest tavalised puidust pesulõksud ei ole ju päris see… Kaubanduskeskuse poed pandi aga kinni ja olin hetkeks segaduses, mis nüüd saab:/ Õnneks on olemas Prisma, kus müüakse peaaegu kõike – nagu tõsiselt, kõike! Kui tahad endale kell pool üksteist õhtul telekat osta, siis mine Prismasse:))) Sain ka mina oma liimipüstoli ja tulistamine võis alata! Kleepisin lipsukesed pesulõksudele ja need ei olnud enam üldse nii tavalised:) Pesulõksudega ja “pesunööriga” ei saa aga piirduda – sinna peab ju ikkagi tähtsa lause kuidagi riputama… Mis saaks olla veel rohkem teemasse, kui beebiriided! Mõeldud, tehtud – asusin täiustama “lipukesi” bodydega… 
8. Lõikasin ilusatest värvilistest paberitest välja body kujud – neid tegin erinevaid ja kahte mõõtu. Suurtele bodydele panin peale tüllist ja lindist lipsukesed ja need olid mõeldud kasutamiseks kahel eesmärgil – “It’s a boy” lipukesed ja scramble ehk siis sõnamäng, kus on sõnade tähed sassiaetud ja pead need õigesse järjekorda seadma:) Väikesed bodyd olid mõeldud ennustamise jaoks (igaüks kirjutas ennustuse, millal beebi sünnib, mis saab tema nimeks ning uue ilmakodaniku ilunumbrid) – Siit siis ka juba paar mänguideed – ennustamine ja sõnamäng. Samuti kirjutasime väikestele bodydele ilusad soovid ja panime need koos ennustustega purki:) 

9. Ennustuste ja heade soovide purk – selleks oli vaja klaaspurki, mille kaelale õmblesin krookesse ca 5-6cm laiuse tülliriba ümber ning selle peale sidusin peenikese lindiga lipsu – tulemus oli armas, minimalistlik ja väga beebilik:)
10. Looooomulikult oli vaja teha ka beebiraamat – kuidas siis ilma selleta? Aga te ei kujuta ette, kui raske (minu jaoks oli võimatu) oli leida tühjade, valgete lehtedega, valget või helesinist raamatut:( Mis seal ikka, teeme ise! Jällegi oli mulle abiks (nagu ka ilusate paberite, kleebitavate kivikeste jms osas) Rocca “Kunsti ja hobi” pood, kust sain mustade kaantega tühja scrapbooki ja helesinise akrüülituubi. Ma tõsiselt kummardan akrüülvärvi ees, sest nii head katvust ma mustal taustal tõesti ei oodanud – pidin tegema vaid kaks kihti ja raamat oli helesinine! Järgmisel õhtul sain teha teise poole ja viimaseks õhtuks jäi siis lõpuviimistlus ehk siis kaaned seestpoolt -pean tõdema, et oli hetk, kus mõtlesin, et kahjuks ei jõua ja olin valmis alla andma…..aga süda ei andnud rahu – no kuidas ma lähen niimoodi….ilma raamatuta….ja siis, kella kahe ajal, öösel, jõudsin selle ikkagi valmis!!! Jeeeee! Ma olin nii õnnelik ja niiiiiii väsinud :)))) Õnneks kuivab akrüülvärv päris kiiresti ja hommikul, enne minekut, sain raamatule veel lipsukese peale liimida:)

11. Laua kaunistamisel oli tähtis roll ka meie kaunitari beebiootuse pildil, mille üks tubli sõbranna ära raamis ning kivikestega kaunistas – see säras nagu ka meie peoprintsessi naeratus!
12. Mõtlesime ka nugade-kahvlite kujunduse peale ning nagu ikka oli vanas heas Pinterestis tohutul hulgal superlahedaid ideid, millest meie valisime välja kikilipsuks tehtud salvrätikud, mis on seotud kahvlitele ja nugadele ning selliselt sai need nö “topsivabalt”  ilusti lauale sättida ja neil oli kohe hoopis suurem roll, kui lihtsalt nugadel-kahvlitel, nüüd said neist kaunistused:)
13. Mängudeks valisime veel välja loomulikult püreede maitsmise mängu ja tänu ühele kiftile emmele, said need püreed tehtud koduselt ja peole eelneval õhtul! Samuti oli ta vaeva näinud purgikeste kaunistamisega! Ka need olid ilusad helesinised!
14. Lisaks oli meil veel üheks mänguks Beebialias, kus olid igasugused beebinduse-, sünnitamise- ja rasedusega seonduvad sõnaseletused:)
15. Kingituseks valisime Kiigik.ee’st imeilusa ja üliarmsa kiigekese tulevasele beebile! See oli väga ilusa kujundusega ja meeldis meile kõigile väga! Kaardi tegi üks tubli emme oma värske beebi jalakeste abiga:) see oli üliarmas ja südamlik!
16. Tordi ja kõik muud maiustused tellisime Triinult (Triin Konso “Triinu tordid”) – ma ei saa mainimata jätta, kui meeletult head need olid! Suurim kummardus ka Triinu ees!
17. Viimaseks lihviks olid meil “It’s a boy!” õhupallid, mille täis pumpasime ja kui kõik oli valmis, jäimegi salaja ootama tulevase emme kojutulekut, et teda üllatada ja õnnitleda peagi saabuva pisibeebi puhul:)
See üllatuspidu õnnestus tänu kõigi osaliste koostööle ja pealehakkamisele ning ühisele eesmärgile – korraldada unustamatult kift päev meie kallile sõbrannale. Nagu iga teinegi korraldamine, nõuab see konkreetset tööjaotust ja selget arusaama, kes millega tegeleb – sellega väldite ussipesa tekkimist, mis tihtipeale naiskollektiivis tekkima kipub:)))) Lihtsalt pidage meeles, et teete seda kõike ühise eesmärgi nimel – oma kallile sõbrannale, selleks, et teha talle meeldejääv päev ning teda üllatada!
Ilusat korraldamist!
Kas Sulle meeldis see postitus? Jaga seda enda sõpradega;)
Minu tegemistel saad rohkem silma peal hoida Instagramis
Tsau-pakaa, kirjutame?
Anyta
(Visited 1 937 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga