Juuste keratiinihooldus ehk -püsisirgendamine.

Oeh kui ammu ma seda keratiini tegemist vs mittetegemist kaalunud olen….vist juba sellest ajast, kui viimaseid kuid rase olin. Siis ei julgenud teha, sest olin rase, lisaks kuulasin palju igasugu lugusid sellest, kui kahjulik see tegelikult on jne ja mingil hetkel see mõte jäi ootele ja siis ununes mõneks ajaks.

Nüüd olin juba mitu kuud seda mõtet uuesti kaalunud ja lugenud-kuulanud palju erinevate inimeste kogemusi. Loomulikult on arvamusi täpselt nii palju kui on inimesi – ja mitte ainult neid inimesi, kes oleks ise proovinud, vaid ka neid, kes lihtsalt on selle vastu:))) Eks arvamused ja kogemused olenevad paljuski kasutatavatest toodetest, töö kvaliteedist ja teostaja kogemusest…

Otsisin, kus ja kelle poolt saab sellist protseduuri siin Tallinnas teha, vaatasin nende meistrite varasemaid töid, lugesin nende klientide tagasisidet ja loomulikult uurisin ka nende kasutavate keratiinide kohta. Tahtsin teada, kui kaua tulemus kestab, kas tõesti jäävad juuksed sirgeks jne.

Olin palju lugenud ja vaadanud õuduseid, kus pool pead on sile ja siidine ning poolepealt lõppeb kogu ilu ja algab nuustik. Või siis sellest, kuidas mõned meistrid lahjendavad keratiini vee või mõne muu ainega, et nende materjalikulu oleks väiksem. Lisaks hoiatati palju meistrite eest, kes tellivad mingeid imelikke segusid hiinast jms… Osadel naistel murdusid juuksed pooleks, teistel tulid peast ära, kolmandatel jäi tulemus ebaühtlane ja seda oli muidugi õudne vaadata ja lugeda! Selles suhtes oli mul hea meel, et saan õppida teiste vigadest ja silmas pidada meistri valikul kindlaid punkte. Minu jaoks olid nendeks tähtsateks punktideks:

*kogemus;

*pildid varasematest töödest;

*tagasiside – ja mitte ainult see samal päeval antud tagasiside, vaid kas tal on ette näidata ka neid, kes kuid tagasi selle protseduuri tegid ja siiani kiidavad;

*tema kasutatavad tooted – õnneks saab täna kõige kohta lugeda ja selle järgi otsustada, kas see toode on okei, kas meister üldse näitab tooteid jne…

Mul olid tegelikult juuksed ideaalses seisundis – olin neid juba pikalt poputanud igasugu õlide ja maskidega ja nende välimus oli siidine, sile, nad läikisid nii ilusti valguse käes, tahtsin lihtsalt, et nad oleks lisaks sellele sirged – mul ei ole aega iga päev või ülepäeviti neid sirgendada, aga ma jumaldan sirgendatud juukseid, sest minu meelest näevad need siis eriti ilusad ja hoolitsetud välja! Ja ma tahan olla ilus ja hoolitsetud!:) Lisaks siis see, et kui juhtud natuke kuskil vähe niiskema õhu kätte oma sirgendatud juustega, siis need ei ole enam kaugeltki sirged… Ja siis veel need väikesed juuksed hobusesaba all – no need ajavad mind koguaeg närvi, sest nad lähevad krussi ja rikuvad kogu selle ilusa sirge hobusesaba üldmulje ära!

Ühesõnaga juuste tervise osas mul probleemi polnud, et neid keratiiniga turgutama peaks, aga nagu mul ikka viimastel aastatel kombeks, tekitasin ma selle probleemi! Mulle nimelt hakkas meeldima selline hele vasekarva toon, roosaka läikega…ja nagu kannatamatu naine ikka, läksin ma sellel samal õhtul poodi, ostsin blondeerija, värvi, blondeerisin ära ja värvisin selle ilusa värviga üle. Nagu te juba isegi arvata võite, ei saanud ma seda tooni kätte! Tähendab sain ikka, aga ainult mõndades kohtades, mitte üle kogu pea… oli tumedamaid kohti, oli heledamaid ja siis oli see soovitud värv kaa:)))

Olin muidugi kohutavalt pettunud endas, tundsin süümekaid oma juuste ees – ma rikkusin, kärsatasin neid ilma asjata ja pean ikkagi tagasi värvima! Mu mees  keelas mul sellised katsetused nüüdsest ära:))) Mõne päeva turgutasin neid maskidega ja õlidega ja siis värvisin tagasi ja panin endale aja keratiinihooldusesse.

Kauaoodatd päev saabus tänu remondile kiiresti ja see kergendas natuke mu  rasket olemist….Minek oli ka õnneks puhas vedamine – õnneks jäi tibu autos õigel ajal tuttu ja sain ta issiga jätta emmet ootama magades:)

Viisin oma nuustikukese siis kohale, näitasin ette, eelloo rääkisin ma juba enne telefoniteel ära. Minu meister on õnneks tohutult mõistev, võttis mul kogu stressi ära ja rahustas maha ning ütles, et õnneks ei ole olukord nii hull nagu kartsin ja et mu juuste tihedus päästis mu suurematest tagajärgedest…. Muidugi palus ta mul rohkem mitte katsetada ja tõdes, et juukseotsad on kuivad ja et kärsatasin need kahjuks ära… Lisaks tegi ta mulle enne keratiiniprotseduuri veel Hair Reconstructi protseduuri, mis parandas mu juukseid…

Kogu protseduur ise võttis aega umbes tunnikese. Ma ei suutnud oma silmi uskuda, kui kõik tehtud oli! Mu juuksed olid nagu ajakirja kaanelt! Nad läikisid ja olid täiuslikult sirged, siidised ja nägid üliterved välja! Minu puhul, kuna juuksed olid nii kahjustatud ja kuivad, jääb sellest tulemusest alles pärast pesu umbes 70% – ma etterutates võin öelda, et jah, nii see ongi. Ta hoiatas mind, et otsad jäävad kuivaks veidi ikkagi, aga teate, seda ei anna võrreldagi sellega, millega ma sinna läksin! Minu tulemus kestab ka tõenäoliselt kuskil 2-3 kuud, mitte 3-4…aga ka see on minu jaoks täiesti mõistetav!

Esimesed 24h pärast protseduuri ei tohtinud ma oma pead mitte mingil viisil märjaks teha, ega juukseid kuidagi kinni panna (see oli minu jaoks see kõige raskem osa, eriti kodus!). Mitte mingil juhul, mitte kuidagi! See tähendab, et isegi kõrva taha ei tohi panna, isegi peapaelaga, MITTE kuidagi! Kui ikkagi peaks juhtuma, et saavad märjaks, siis tuleks föönitada ja kohe sirgendajaga üle käia. Aga ma kannatasin ära ja suutsin kõiki nõuandeid veatult täita:)

Pärast pesu pidin juuksed ainult ära föönitama – pean ütlema, et ma pole suuremasi föönitaja ja igasuguste fööniharjade ja asjadega ma osav ei ole, aga sellel õnneks pole tähtsustki. Loeb soe õhk, sest see aktiveerib keratiini ja Voila! Oledki ideaalselt sirgete juustega! Ma ei suutnud seda uskuda! Aga just nii see on! Sätitud ja ilus nagu salongist tulles! Muidugi on mu juukseotsad kuivavõitu, aga see pole kaugeltki võrreldav sellega, mis oleks muidu olnud ja pealegi on mul täiuslikult sirged juuksed, ilma igapäevase sirgendamiseta! Ja isegi need jonnakad väiksed juuksed hobusesaba all on täiesti sirged!

Hooldusest nii palju, et pean kindlasti kasutama sulfaadivabu šampoone (minu suureks lemmikuks on saanud RICH) ja tegema sügavhooldavaid maske ning õlitama otsasid – aga seda tegin ma ka enne keratiinihooldust, seega olen nende sammudega harjunud:)

Ja rohkem midagi keerulist ei olegi. Tänaseks on mul seljataga juba 4 juustepesu ja mul on ilusad, läikivad, terved ja täiuslikult sirged juuksed!

Olen tohutult õnnelik, et leidsin sellise usaldusväärse meistri! Ja tohutult õnnelik, et võtsin julguse kokku ja tegin selle protseduuri ikkagi ära! Paari kuu pärast lähen kindlasti uuesti ja siis jääb mu tulemus veelgi parem! Ei jõua juba ära oodata:)))

Kas teil on ka kogemusi keratiinisirgendamisega?

Tsau-pakaa, kirjutame?
Anyta
Minu tegemistel saad rohkem silma peal hoida  Instagramis😉
(Visited 786 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga