Minu abilised salenemisel

Lubasin natuke kirjutada oma väikestest abilistest, mis aitavad õige toitumise ja trenniga koostöös mul oma 30.ndat sünnipäeva ilusa ja saledana vastu võtta:) Jah, tõsi, pole kasu sellest, kui ajad ühe käega endal krõpse ja šokolaadi suust sisse ja teise käega kreemitad pekki tselluliidikreemiga:))) Aga ma siiralt usun, et kui liigud piisavalt ja toitud tervislikult, siis nahk vajab ikkagi lisaks pinguldamist, vähemalt minu puhul. Ja massaažid, õlid ja muud abivahendid teevad sellisel juhul tõesti uskumatuid imesid!

Muide, üks nippidest, mida kasutanud olen, et õhtuseid näksimisi vältida, on see, et pesen hambaid õhtul võimalikult vara, et ei raatsiks enam midagi näksida:)))

Aga nüüd abilistest lähemalt… Mina võtsin endale appi kehakupu, mille tellisin kupud.eelehelt, kehaharja kuivharjamiseks (ostsin tegelikult saunaharja bambuskiust) ja kehamähise. Need kõik kokku teevad tõesti imesid ja pole sugugi tervet varandust ära kulutanud!  Mida ja kuidas ma siis täpselt nendega teen?

Trennidest räägin eraldi postituses, sest muidu läheb jälle liiga pikaks:) aga esimene asi on muidugi, nagu ma juba alguseski ütlesin, õige toitumine ja trenn või lihtsalt aktiivne liikumine – olgu see siis kiirema tempoga jalutuskäik või aktiivsem mäng lapsega või lihtsalt hoogsalt kodu koristamine (see on muidugi topelt kasulik:))) vahet pole, peaasi, et tunnen, et ma liigun!

Pärast liigutamist käin pesus ja kindlasti koorin oma keha, KINDLASTI! Kõige efektiivsem ja odavam viis selleks on koorida kohvipaksuga – jah, täiesti tavalise filtrikohviga! See koorib ideaalselt nahka, kofeiin võitleb samal ajal tselluliidiga ergutades vereringet ja samas jätab see naha mõnusalt pehmeks ja siidiseks. Kui olen kooritud ja pestud, on käes kuppude aeg! Oooojaaa, see on valus! Aga mis teha, ilu nõuab ohvreid ja oma viga, et jõulupraade alla kugistasin….ehk mõtlen selle peale järgmistel jõuludel? Ma küll kahtlen selles, aga okei…. Kupuga teen üle oma kintsuliha, sangakesed ja kõhu (kõhuga mul tegelikult väga probleeme pole, aga kui juba, siis juba!).  Kuna kupumassaaži peab tegema naturaalsete õlidega, siis kasutan selleks kookoseõli- see niisutab nahka ja mulle meeldib selle lõhn. Pärast kuputamist loputan end ruttu üle, et pesta õli maha ja kasutan selleks dušigeeliga kehaharja! Kehaharjaga teen ringjaid liigutusi probleemsetes kohtades ja sirgjoonelisi alt-üles liikudes üle kogu keha (jalad ja käed jne). Nii saan kiiresti teha 2 tegevust korraga – ehk siis õli maha pesta ja samas harjates masseerida keha. See paneb vere ringlema ja naha veidi punetama, mis omakorda jällegi on üks väike sammuke ilusama, siledama naha suunas:)

Järgmine samm on mähis! Seda saan teha kuskil 1-2 korda nädalas, sest see võtab kuskil tunnikese aega, mida mul iga õhtu kuskilt võtta pole. Otsustasin proovida Natura Siberica mee-ingveri mähist ja ma ei pidanud selles pettuma! See on tõesti põleng! Alguses määrisin ennast sellega kokku, mähkisin toidukilega ja ootasin… Kuskil 10 minutit oli möödas, kui mõtlesin, et jumala mõttetu kraam, aga kuna mul enam kaotada pold midagi, otsustasin veel lasta mõjuda, tegin niikuinii samal ajal näole savimaski ja pidin ootama 15minutit enne, kui vannitoast välja tulen, sest mu laps kardab mind selle maskiga:))))

Ootasin siis veel 15 minutit ja selle aja sees hakkas põleng pihta! Ma panin endale veel sooja hommikumantli selga ja seisin ja põlesin seal. Seisin, sest toidukilega sisse mässituna on suhteliselt võimatu liikuda ja kui, siis see on väga koomiline vaatepilt ja mu mees niigi naerab, kui ma juba oma kilerulliga vannitoa poole lähen, mul oli lisaks veel savimask ka näos, niiet ta oleks korraliku kõhutäie naerda saanud!

Kokku lasin mõjuda mähisel kuskil 50min ja selle aja peale olin ma juba üleni higine! Pesin mähise maha ja viimaseks sammuks kreemitasin oma pekikesi jahutava tselluliidikreemiga – see on pärast sellist põlengut ääretult mõnus….korraks….sest juba paari minuti pärast ei olnud mul mitte enam lihtsalt jahe, vaid nii külm, et panin end soojalt riidesse ja võtsin tassi kuuma teed ka kõrvale:)))

Aga tulemus on seda väärt! Mu nahk on palju siledam ja ilusam! Trenn ja liikumine tervikuna tõmbavad vaikselt keha trimmi ja tervislik toitumine aitab saavutada unistuste peegelpilti… Muidugi võtab see kõik aega ja palju vaeva ja tegemist, aga teine valik on ju kaa alati olemas – võib ju ka lihtsalt vedeleda diivanil, ajada head-paremat näost sisse ja hädaldada, et olen paks:)))

Ma tahaks ikka seda ilusat peegelpilti oma sünnipäeval näha, niiet üle kivide ja kändude koperdades, liigun ikka oma sihi suunas. Ka minul on kahjuks tagasilööke, nagu näiteks praegu – jäin haigeks ja mul oli kõrge palavikuga võimatu teha trenni, ma ei jaksanud püstigi seista, rääkimata trennist, kuputamine on vastunäidustatud ja mähiseid teha ei jaksa. Aga niipea, kui palavik on normis, kurk korras ja tunnen, et olen jälle terve, siis hakkan jälle kõige sellega pihta! Praegu aga joon nii palju vett kui võimalik ja püüan ruttu-ruttu terveks saada!

Millised salanipid teil on?

Tsau-pakaa, kirjutame?
Anyta
Minu tegemistel saad rohkem silma peal hoida  Instagramis😉
(Visited 290 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga